Ładowanie...

Instalacje i Systemy fotowoltaiczne

panele słoneczne, elektrownie i ogniwa

Fotowoltaika to technologia umożliwiająca przetwarzanie światła słonecznego na energię elektryczną

zostań PROSUMENTEM

Instalacja, montaż, konfiguracja

previous arrow
next arrow
Slider

Co to jest magazyn energii?

Magazyn energii pozwalana składowanie pozyskanej energii z systemu fotowoltaicznego.

Systemy fotowoltaiczne mogą produkować energię wyłącznie w określonych warunkach, podczas gdy zapotrzebowanie na prąd ma charakter stały. Dzięki systemom magazynowania energii możemy gromadzić prąd, który może być wykorzystywany stale, nawet w czasie gdy odnawialne źródło nie dostarcza energii. Takie kompleksowe rozwiązania pozyskiwania energii ze słońca oraz jej magazynowanie stosowane są coraz częściej.

Magazynowanie energii jest głównym atutem dla rozwoju odnawialnych źródeł energii na świecie, ponieważ magazyny energii będą stabilizowały systemy energetyczne. Umożliwią optymalne wykorzystanie istniejących sieci przesyłowych i dystrybucyjnych.

Systemy magazynowania energii będą pomagać wydajniej i bardziej optymalnie pracować elektrowniom konwencjonalnym i atomowym oraz lepiej wykorzystywać odnawialne źródła energii. Ponadto systemy magazynowania energii mogą być wykorzystywane jako źródło zasilania awaryjnego, możliwego do wykorzystania w szpitalach, fabrykach itp.

Korzyści z magazynowania energii

  • idealne rozwiązanie dla gospodarstw domowych i rozwiązań komercyjnych,
  • zapewnia możliwość wytwarzania i magazynowania energii na własne potrzeby,
  • pozwala na korzystanie z energii nawet w nocy,
  • niezależność energetyczna - możliwość korzystania ze zmagazynowanego prądu podczas wyłączeń z sieci,
  • maksymalne wykorzystanie wyprodukowanej energii.


Nasza oferta

LG Chem

LG Chem jest światowym liderem w produkcji baterii litowo-jonowych. Firma zajmuje pierwsze miejsce w rankingu światowym w rozwiązaniach dla motoryzacji.
LG Chem wprowadził na rynek zestaw do magazynowania energii o nazwie RESU (Residential Energy Storage Unit).

LG Chem
BYD

BYD

Firma BYD specjalizuje się w produkowaniu systemów magazynowania energii, które mogą być wykorzystywane do gromadzenia energii pozyskanej z odnawialnych źródeł.

Systemy magazynowania energii BYD cechuje wysoka trwałość. Wytrzymują one do 6000 cykli ładowania, co przy codziennym ładowaniu wystarczy na przeszło 16 lat użytkowania. Systemy magazynowania energii mogą być także wykorzystane do zoptymalizowania dobowego zużycia energii. Magazyny mogą być ładowane poza godzinami szczytu, gdzie cena z jednostkę energii jest stosunkowo niska, a oddawać energię w czasie zwiększonego poboru prądu, gdy jego cena jest wysoka.

Niniejsza oferta zawiera propozycję montażu i użytkowania systemu mocowań paneli fotowoltaicznych. Zwracamy uwagę na fakt, że propozycja ta nie stanowi projektu instalacji fotowoltaicznej i nie może projektu takiego zastępować. Właściwy dobór systemu mocowań paneli fotowoltaicznych oraz elementów wchodzących w jego skład należy odpowiednio skonfigurować i zaprojektować przed montażem systemu.

KONTAKT

Masz jakieś sugestie, komentarz lub pytanie? Prosimy o kontakt!

ADRES

Centrum EL-BUD
ul.Bema 1b
38-500 Sanok
  • 1