Ładowanie...

Instalacje i Systemy fotowoltaiczne

panele słoneczne, elektrownie i ogniwa

Fotowoltaika to technologia umożliwiająca przetwarzanie światła słonecznego na energię elektryczną

zostań PROSUMENTEM

Instalacja, montaż, konfiguracja

previous arrow
next arrow
Slider

Zalety fotowoltaiki w domu lub firmie

Płać mniejsze rachunki

40% dotacji do inwestycji

25 lat gwarancji wydajności

0 zł wkład własny

Sprzedawaj nadwyżki energii

Obecnie coraz częściej następuje eksploatacja promieniowania słonecznego, aby wytworzyć energię elektryczną. Używane są do tego instalacje fotowoltaiczne, w których wykorzystane zostały ogniwa krzemowe.

Systemy fotowoltaiczne dzielą się na dwie grupy:

  • on-grid - są to systemy podłączone do publicznej sieci, które przy pomocy ogniw produkują energię podczas dużego nasłonecznienia. Nadmiar nieskonsumowanej energii zostaje przekazany do lokalnego lub też ogólnokrajowego dystrybutora. W wyniku opustów wartość oddanej energii zostaje odliczona od rocznego rozliczenia.
  • off-grid - nie jest podłączony do publicznej sieci. Wytworzona energia magazynowana jest w akumulatorach i wykorzystywana na użytek własny nawet wtedy, kiedy istnieje na to zapotrzebowanie.

Panele fotowoltaiczne z ogniw krzemowych, umożliwiają produkcję energii elektrycznej, która następnie może zostać dostarczona do sieci energetycznej. Staje się przez to „prosumentem”. Aktualna ustawa dotycząca odnawialnych źródeł energii, wraz z poprawkami z 1 lipca 2016 roku, umożliwia podłączenie instalacji słonecznych osiągających moc do 40 kW. Pozwala to na osiąganie realnych korzyści przez osoby fizyczne, w tym przede wszystkim oszczędzanie na rachunkach za prąd.

Elektrownie fotowoltaiczne to:

  • możliwość uzyskania dotacji na wykonanie własnej „elektrowni słonecznej” przy pomocy paneli z ogniw krzemowych,
  • brak konieczności prowadzenia działalności gospodarczej,
  • koszty przyłączenia systemu są po stronie Zakładu Energetycznego,
  • wykonywanie instalacji na zgłoszenie, bez uzyskiwania pozwolenia na budowę.

W ciągu następnych dwudziestu lat przewiduje się wzrost opłat za energię elektryczną o 20% rocznie, a cena instalacji PV spada. Dlatego coraz więcej Klientów decyduje się na własną elektrownię, w której zostały wykorzystane ogniwa fotowoltaiczne, uniezależniając się tym samym od wzrostu cen energii.

Nasza firma udostępnia kompleksowe rozwiązania do przygotowania systemu w oparciu o panele z ogniw fotowoltaicznych. Posiadamy gotowe zestawy solarne, zawierające wszelkie niezbędne elementy.

Proponujemy także różnego typu panele słoneczne oraz inwertery. Wśród produktów znajdują się również zestawy montażowe i akcesoria do własnej instalacji słonecznej. Dysponujemy rozbudowaną siecią dystrybucji naszych markowych rozwiązań, chętnie też wykonujemy montaż i prowadzimy usługi serwisowe paneli i pozostałego sprzętu. Dbamy o niezawodność i trwałość oferowanych systemów, a także komfort użytkowania każdej domowej instalacji.

Niniejsza oferta zawiera propozycję montażu i użytkowania systemu mocowań paneli fotowoltaicznych. Zwracamy uwagę na fakt, że propozycja ta nie stanowi projektu instalacji fotowoltaicznej i nie może projektu takiego zastępować. Właściwy dobór systemu mocowań paneli fotowoltaicznych oraz elementów wchodzących w jego skład należy odpowiednio skonfigurować i zaprojektować przed montażem systemu.

KONTAKT

Masz jakieś sugestie, komentarz lub pytanie? Prosimy o kontakt!

ADRES

Centrum EL-BUD
ul.Bema 1b
38-500 Sanok
  • 1